Jaki drapak będzie odpowiedni dla Twojego kota?

Jeżeli jest coś, co koniecznie trzeba kupić mając kota w domu, to jest to drapak. Taka inwestycja to nie tylko korzyść dla kiciusia, ale także dla nas. W końcu  kto chciałby mieć obdrapane fotele, szafy a nawet tapety? Dlatego wybierając drapak powinniśmy kierować się jego funkcjonalnością, a dopiero później ceną. Jednakże spotykając tyle różnych modeli na sklepowych półkach, nie łatwo podjąć decyzję. Dlatego dziś powiemy, jaki powinien być drapak dla kota!

Drapak dostosowany do Twoich warunków

Kupując drapak musimy przede wszystkim myśleć przyszłościowo. W końcu wielkie, ponad metrowe i rozbudowane na całą ścianę drapaki wyglądają świetnie i na pewno zachwyciłyby Twojego kota, ale czy masz na nie miejsce? Tak samo, jak małe i urocze drapaczki z ogromną ilością równie małych skrytek mogą skraść Twoje serce w sklepie, ale przecież kot nie będzie wiecznie kociątkiem! Przemyślenie zakupów to podstawa, aby dokonać wyboru, który sprawdzi się na dług czas. Aby kot chciał korzystać z drapaka, musi on mieć swoje miejsce w domu- nie możesz przestawiać go w zależności od tego jak Ci wygodnie, bo kot prawdopodobnie nie będzie miał wtedy pojęcia, że jest przeznaczony dla niego. Szczególnie jeśli wybierasz drapak z legowiskiem- koty zazwyczaj wybierają jedno konkretne miejsce do spania. Dlatego, jeżeli wiesz, że nie masz zbyt wiele miejsca do zaoferowania, nie kupuj ogromnego drapaka. W małych mieszkaniach równie dobrze sprawdzą się płaskie drapaki do powieszenia na ścianie. Ważne, aby powiesić je odpowiednio wysoko i nie zastawiać go.

Rozmiar kota też jest ważny, szczególnie w przypadku dużych ras, jak na przykład koty norweskie-leśne, zwykłe drapaki mogą się nie sprawdzić- kot albo się nie zmieści do środka/na legowisko albo będzie czuł się tam niestabilnie i zrezygnuje z użytkowania drapaka.

Postaw na jakość!

Dobry drapak dla kota jest przede wszystkim trwały i bezpieczny. Dlatego musi być wykonany z odpowiednich materiałów. Nie trzeba być znawcą, aby spostrzec czy drapak jest ciężki i dzięki temu wytrzyma ciężar kota i będzie stabilny. Najlepiej by był drewniany i jak najbardziej naturalny. Materiał którym zostały pokryte ewentualne legowiska powinien być łatwy w czyszczeniu i taki, do którego nie klei się sierść. Zadbaj o to, by nie było małych elementów, które mogą odpaść i zostać zjedzone przez kota. Pamiętaj też, że koty widzą znacznie bardziej przytłumione barwy w porównaniu do człowieka, więc kolor nie będzie miał dla niego znaczenia, dlatego musisz mu zapewnić inne bodźce, jak na przykład drabinki czy zabawki dołączone do drapaka.

Jeśli weźmiesz to wszystko pod uwagę, z całą pewnością znajdziesz idealny drapak dla kota!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *